Z historického úspěchu se raduje olomoucký mládežnický florbal. Juniorky FBS Olomouc se staly mistryněmi ČR a dorostenky se mohou pochlubit titulem vicemistryň ČR ve své kategorii. K mimořádně úspěšné sezóně jim ve čtvrtek 28. dubna blahopřál i Michal Zácha, náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro oblast sportu.

„Jde o mimořádný úspěch. Děvčata mají můj hluboký respekt a smekám před nimi klobouk. Je to jen další potvrzení toho, že v Olomouckém kraji máme šikovné sportovce, kteří na úspěchu umí tvrdě pracovat,“ řekl náměstek Zácha.Do zasedací místnosti v nejvyšším patře budovy Krajského úřadu Olomouckého kraje dorazil téměř kompletní tým sportovkyň, trenéři i zástupci vedení klubu.

Sport patří mezi tradiční oblasti podpory Olomouckého kraje. V letošním roce krajští zastupitelé schválili desítky miliónů korun, které půjdou amatérským sportovcům, profesionálům i do rekonstrukcí sportovního zázemí.

„Konkrétní dotační tituly i výši prostředků jsme nastavili tak, abychom podpořili všechny oblasti, které ke sportu patří. Žádné sportovní odvětví nebude zvýhodněno na úkor ostatních,“ doplnil Michal Zácha.