Na dvě desítky trenérů, cvičitelů a funkcionářů sportovních klubů z celého regionu byly v úterý 6. listopadu oceněny za svoji dlouholetou práci a přínos k rozvoji sportu. Ocenění převzali v prostorách krajského úřadu z rukou náměstka hejtmana Františka Jury.

„Velmi si vážím toho, co jste pro sport udělali. A nejen pro něj. Pomáhali jste vychovat stovky lidí, pro které se stal pohyb koníčkem, vášní nebo dokonce profesí. Především jste jim však vštěpili zásady fair play, což je důležité pro celou naši společnost,“ řekl náměstek hejtmana František Jura.

Olomoucký kraj věnuje oblasti sportu velkou pozornost. Především se zaměřuje na mládež. Spolkům, které působí na území regionu, pomáhá například dotační politikou a podporuje i výchovu kvalitních trenérů. Pravidelně organizuje také vyhlášení nejlepších sportovců Olomouckého kraje.

„Věřím, že za všechny z nás, co jsme dnes ocenění dostali, mohu upřímně poděkovat za to, že naše dlouholetá práce byla takto ohodnocena a jsem vděčný Olomouckému kraji za podporu, kterou sportu věnuje,“ uvedl jeden z oceněných Jaroslav Novák.

Komise Rady Olomouckého kraje pro mládež a sport navrhla ocenění několika kandidátů z každého okresu. „Oceněné jsme vybírali podle toho, jak jednotliví komisaři předložili návrhy. Snažili jsme se ocenit ty nejlepší z každého okresu. Jsou to lidé, kteří se sportu věnovali celý život bez nároku na odměnu,“ sdělil předseda Komise pro mládež a sport Petr Kudláček.Ocenění trenéři a sportovní funkcionáři

okres Olomouc

Miroslava Čechová Vyvlečková – Gymnastický klub mládeže Olomouc, z.s.
Jaroslav Novák – Česká unie sportu

okres Prostějov

Danuše Dudková – TJ Sokol Čechovice
Magdalena Majarová – Oddíl lukostřelby Prostějov
Antonín Bůžek – Atletický klub Prostějov, Klub biatlonu Prostějov
Zuzana Špačková – Sokolská župa Prostějovská
Josef Špaček – Sokolská župa Prostějovská
Bronislava Žáčková – Sokolská župa Prostějovská
Petra Kohoutová – Sokolská župa Prostějovská
Michal Müller – BCM Orli Prostějov

okres Přerov

Ladislav Mazák – Klub vodního póla Přerov
Jiří Otáhalík – TJ Sokol Říkovice

okres Šumperk

Ludmila Krobotová – TJ Šumperk, z.s.
Jaroslav Krobot – TJ Šumperk, z.s.
Miroslav Kubíček
František Čech – TJ Sokol Šumperk

okres Jeseník

Svatopluk Sekanina – Karate klub Jeseník
Augustin Bitara – TJ Zlaté Hory
Josef Kalina – Okresní sdružení ČUS Jeseník

Snímek jsme převzali z webu Olomouckého kraje