Propojovat stavební firmy, obci i drobné stavebníky a minimalizovat jejich náklady. To je cílem nového inzertního portálu Tradeserver, který je zaměřen na nabídku a poptávku stavebního materiálu. Zájemci jej najdou na adrese tradeserver,cz.

Zakladatelé portálu chtějí stavebníkům pomoci řešit situace, kdy jim přebývá například zemina, beton, cihly nebo třeba stavební suť. Někdo jiný tyto materiály naopak potřebuje a musel by je draze nakupovat. Na portálu tradeservercz je může získat buď zcela zdarma jen za odvoz, nebo za výrazně lepší cenu než nové v obchodní síti. Nabídka i poptávka je přitom zcela zdarma. Ke zveřejnění inzerátu se stačí na portálu zaregistrovat. Kdo materiály hledá, může si portál jen prohlížet, nebo si po bezplatné registraci nechat zasílat předem definované nabídky na e-mail.

Provozovatelé portálu jej zřídili s cílem zlevnit a usnadnit prodej a nákup přebytků ze staveb, ale také chránit životní prostředí. Opětovné využití materiálů totiž snižuje nejen finanční náklady, ale šetří také přírodu. Cílem portálu naopak není vydělávat, za zprostředkování materiálu ani žádné jiné služby stavebníci nic neplatí a návštěvníky webu neobtěžuje ani žádná reklama.Potenciál nového portálu tradeserver.cz je především u menších i větších stavebních firem, drobných investorů, kteří potřebují materiál například na opravu svých domů a dalších nemovitostí. Velkou příležitostí může být pro obce, které průběžně opravují komunikace na svém území a často potřebují například materiál na násypy komunikací nebo jim naopak přebývá asfaltový či betonový recyklát. Místo na skládce může materiál skončit u někoho, kdo jej ještě efektivně využije. Portál pomůže také zahradním firmám a lidem zvelebujícím své pozemky, protože v nabídce nechybí dokonce ani ornice.

„Tradeserver je unikátní službou, která na českém trhu nemá obdoby. Šetří peníze, šetří životní prostředí a zbavuje stavebníky spousty starostí. Už během prvních měsíců své existence zaznamenal velký zájem ze strany obcí a firem a nabídka i poptávka se každým dnem rozšiřuje,“ říká manažerka portálu pro Českou republiku Jitka Weiermüllerová.