Včera začala stavba nové hasičské zbrojnice v Kostelci na Hané. Budova za zhruba 25 miliónů korun vyroste na okraji města.

„Hasiči v současné době působí ve zcela nevyhovujících prostorách ve dvoře radnice. Je tam místo jen na to nejzákladnější vybavení a například garáže vůbec neodpovídají jejich potřebám. Jeden ze zásahových vozů kvůli tomu musíme parkovat v pronájmu na nedalekém sídlišti,“ popsal starosta Kostelce na Hané František Horák.Stavbu zbrojnice podpořilo ministerstvo vnitra dotací ve výši 4,5 miliónu korun. Zbývající náklady uhradí město ze svého. O dotaci chce požádat také na Olomouckém kraji. „Dobrovolné hasiče podporujeme každý rok prostřednictvím hned několika programů. Přispíváme jim na akce, soutěže i novou techniku. Na stavbu zbrojnic sice speciální program nemáme, Kostelečtí si ale mohou podat individuální žádost,“ uvedl během zahájení stavby hejtman Ladislav Okleštěk.

Do přízemí nové zbrojnice, která by měla být dokončena v červnu příštího roku, se vejdou hned tři hasičská auta. Chybět nebude ani zázemí pro sloužící hasiče včetně šaten a sprch. V prvním patře bude zasedací místnost. „Hasiči si díky novému zázemí budou moci dovolit nákup třetího auta, které jim usnadní práci při výjezdech. Zásahů mají ročně v průměru kolem osmdesáti,“ sdělil náměstek hejtmana Ladislav Hynek.