Dnes ráno se zastavila veřejná doprava do Uničova, Litovle a Červenky. Důvodem je velký počet nakažených koronavirem. Autobusy do nich vůbec nebudou zajíždět, vlaky pouze projedou a nezastaví.

Na svém webu to uvádí krajský koordinátor dopravy KIDSOK.

Vyjádření starosty města

UNIČOV JE UZAVŘEN

Uničov spolu s Červenkou, Litovlí a všemi místními částmi byl rozhodnutím Krajské hygienické stanice v Olomouci od pondělí 16. března 2020 od 3.00 hodin uzavřen. Důvodem je zamezení šíření nemoci Covid-19.

Zásobování potravinami a dalším nezbytným zbožím je zachováno a nijak se nemění!

Zásobování potravinami a dalším nezbytným zbožím je zachováno a nijak se nemění!

Lidé s trvalým pobytem v Uničově nemohou město opustit. Byl rovněž vydán zákaz pohybu po samotném Uničově s výjimkou cest do práce, na nákup základních potřeb, k lékaři či veterináři. Dále lidé smějí své bydliště opustit z důvodu zajištění péče nebo doprovodu pro své příbuzné a blízké, případně k vyřízení úředních záležitostí.Zaměstnanci pracující v uničovských podnicích a vracející se do svého bydliště mimo Uničov z nočních směn budou na kontrolních stanovištích zaregistrováni a bude jim nařízena 14denní karanténa v místě bydliště.

Do města není nikomu umožněn přístup s výjimkou řidičů zásobovacích vozidel, zdravotníků, policistů nebo hasičů. Výjimku mají i lidé s trvalým bydlištěm mimo Uničov, kteří v Uničově pečují o své blízké. Každý, kdo je oprávněn do města vstoupit, bude na kontrolním stanovišti vybaven ochrannými prostředky.

Obchody s potravinami, drogerie, lékárny, prodejny krmiv pro zvířata nebo čerpací stanice zůstávají otevřeny.

Radek Vincour, starosta Uničova

 

Rozhodnutí hygienika