První pacient s prokázaným onemocněním Covid-19 v Olomouckém kraji je vyléčený, dnes byl propuštěn z Nemocnice Prostějov.

Zdravotnické zařízení jej hospitalizovalo p=řesně před dvěma týdny. Skončil na infekčním oddělení prvního pacienta s podezřením na onemocnění způsobeným koronavirem. Dnes mohl muž opustit brány nemocnice.Ačkoliv byl pacientův zdravotní stav na počátku hospitalizace nestabilní, v posledním týdnu se výrazně zlepšil a těšil se dobrému zdraví. Že je pacient z vysoce infekčního onemocnění Covid-19 zcela vyléčený, potvrdily prostějovským lékařům dva laboratorní testy, které oba prokázaly negativní výsledek. „Vyléčení prvního pacienta v Olomouckém kraji je výborná zpráva a pozitivním znamením nejen pro všechny nemocné, ale i celou českou společnost, která nyní napjatě očekává další vývoj epidemiologické situace,“ uvedla ředitelka Nemocnice Prostějov a předsedkyně představenstva Středomoravské nemocniční Marie Marsová. Nemocnice patří do sítě AGEL.

Aktuálně leží na infekčním oddělení Nemocnice Prostějov osm pacientů s potvrzeným onemocněním Covid-19 ve stabilizovaném stavu, další dva pacienti ve vážném stavu jsou hospitalizováni na oddělení ARO.