Brzy začnou práce na rekonstrukci zbývající části dálnice D46 v Prostějově. Po loňském dokončení pravé poloviny prostějovské estakády směrem do Olomouce dělníci brzy začnou s opravou zbylé (levé) části na Vyškov. Pokračování rozsáhlé rekonstrukce za cca 350 milionů Kč bez DPH potrvá do podzimu letošního roku.

Zahájení prací je naplánováno na úterý 28. března 2023. Během oprav bude veškerý provoz hlavní trasy veden sníženou rychlostí po volné části dálnice v obousměrném režimu pruhů 1+1. Práce uzavřou sjezd na Prostějov-centrum (EXIT 24), za mimoúrovňové křížení je připravena obousměrná objízdná trasa (výjezdová větev z dálnice D46 MÚK Držovice (EXIT 26) vlevo → ul. Konečná → ul. Za Olomouckou → ul. Za Kosteleckou → ul. Kostelecká → ul. Vápenice → ul. Svatoplukova → ul. Újezd → ul. Dolní → ul. Kralická).Dálnice D46 patří mezi nejvytíženější trasy v Olomouckém kraji (přes 40 000 aut denně). „Za možné kolony se předem omlouváme, v rámci dostupných možností bude přistoupeno k urychlení prací bez dopadu na kvalitu,“ říká mluvčí Ředitelství silnic a dálnic ČR Miroslav Mazal.

Druhá polovina opravy hanácké estakády spočívá v sanaci spodní stavby, dělníci dokončí také výměnu mostního svršku včetně ložisek a všichni občané Prostějova se mohou těšit na doplnění protihlukových stěn.