V pátek 1. dubna se dvaatřicetiletý pachatel pokusil v Prostějově zavraždit dalšího muže. Útočníkem byl recidivista trestaný v minulosti za majetkovou trestnou činnost a výtržnictví.

Případ se stal v pátek v noci. Strážce zákona k němu přivolala náhodná svědkyně. „V pátek 1. dubna 2022 před půlnocí jsme přijali oznámení od ženy, že před jejím domem v Prostějově došlo k potyčce dvou mužů, kdy jeden z nich přitom užil nůž a poté utekl. Během okamžiku na místo dorazili policisté, kteří zraněnému, silně krvácejícímu pětatřicetiletému muži poskytli první pomoc, a to až do příjezdu záchranářů,“ říká tiskový mluvčí policie Libor Hejtman.Další policisté mezitím v prostějovských ulicích pátrali po pachateli. „Toho ještě do půlnoci vypátrali a zadrželi v ulicích města. I on byl zraněn a policisté jej převezli do nemocnice k ošetření,“ dodal Hejtman. Prostějovští kriminalisté zajistili místo činu a přizvali krajské kriminalisty, kteří si případ převzali. Muži se neznali a motivem činu byly v danou chvíli osobní spory.

Kriminalisté podali krajskému státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí muže do vazby, který soud akceptoval a poslal jej za mříže. Obviněnému muži hrozí za zvlášť závažný zločin vraždy ve stadiu pokusu trest odnětí svobody na deset až osmnáct let.