Policii se podařilo dopadnou pachatele pátečního loupežného přepadení pošty v Dobromilích, o kterém jsme psali minulý týden.

„V neděli krátce po poledni byl v Prostějově po dvoudenním usilovném pátrání a shromažďování důkazního materiálu zadržen třicetiletý muž podezřelý z loupežného přepadení pošty v obci Dobromilice. Při prováděných úkonech se podezřelý ke všemu doznal a včerejšího dne mu bylo sděleno obvinění ze zvlášť závažného zločinu loupež s desetiletou trestní sazbou odnětí svobody,“ uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová.Prověřováním případu se zjistilo, že pracovnice pošty vydala pachateli z obavy o svůj život, kterou ohrožoval střelnou zbraní, finanční hotovost 34 tisíc korun a losy v hodnotě tisíc korun. Po přepadení pachatel při útěku okradl ženu o jízdní kolo, které bylo později nalezeno u místní pily v Dobromilicích. Dál pak pokračoval pěšky a přitom se zbavoval svého oblečení a a do potoka zahodil i maketu zbraně.

Při útěku také skryl v blízkosti potoka uloupené peníze a losy. Podle policie je pachatelem uživatel drog a recidivista, který se v minulosti dopouštěl majetkové trestné činnosti a protiprávního jednání souvisejícího s návykovými látkami.

„Dnešního dne byl 30letý muž obviněný z trestného činu loupež, které se dopustil v pátek 4. února na poště v Dobromilicích, vzat do vazby, kde bude vedeno jeho trestní stíhání,“ konstatovala v úterý 9. února Miluše Zajícová.