Moderní stroje a nová auta si už brzo bude moci koupit střední škola polytechnická v Prostějově. Umožní jí to dotace Olomouckého kraje a Evropské unie. Nová technika pomůže ve výuce instalatérů a autoelektrikářů.

„Vždycky jsme se snažili, aby se naši žáci učili v co nejreálnějších podmínkách a nebyli potom v praxi zaskočení. Stav, v jakém dílny odborného výcviku byly, ale mnohdy vyučování spíš ještě ztěžoval, než ulehčoval,“ přiblížil dřívější situaci ředitel Švehlovy střední školy polytechnické Radomil Poles.

Projekt modernizace výukových prostor i vozového parku přišel na více než sedm a půl miliónu korun.„Nemá smysl dělat praxi na strojích a autech, která už na silnicích ani nevidíme. Jsem rád, že si kluci osahají moderní techniku a po dokončení školy budou pro trh práce přínosem, nikoli břemenem,“ uvedl hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

Při práci s novým nákladním automobilem získají žáci vzdělání, které jim umožní kvalifikovaný výkon při diagnostikování poruch, údržbě a opravách aut. „Nově pořízený náklaďák navíc poslouží k tomu, aby žáci měli možnost získat řidičské oprávnění skupin C a C + E,“ doplnil náměstek hejtmana pro oblast školství Ladislav Hynek.

Švehlovu střední školu polytechnickou navštěvuje téměř čtyři sta žáků. Kromě automobilních a stavebních nabízí škola i potravinářské obory vzdělávání.