Dvě nová moderní vyhřívaná lůžka v hodnotě přes 1,2 milionu korun slouží čerstvě narozeným miminkům v prostějovské nemocnici. Určena jsou především pro poporodní adaptaci dětí, přičemž jejich výhodou je především schopnost zajistit pro miminko ideální podmínky – ať už jde o teplotu, osvětlení, nebo i komfort. V případě nutnosti jsou pak plně vybavena i pro případnou resuscitaci miminek, která je díky lůžkům efektivní a pohodlná pro děti i zdravotníky.

Nemocnice investovala konkrétně do pořízení vyhřívaných novorozeneckých lůžek Panda, která využijí zdravotníci na porodním a operačním sále u rizikových novorozenců. „Tato lůžka umí zajistit novorozenci optimální podmínky zahrnující termoregulaci či vhodné osvětlení a v případě nutnosti resuscitace zajišťují vhodný komfort jak miminku, tak i zdravotníkům,“ vysvětluje Lenka Šigutová, primářka dětského oddělení Nemocnice AGEL Prostějov s tím, že tato nová, moderní výhřevná lůžka nahrazují stará používaná na porodním sále.Lůžka Panda budou moci v nemocnici využít všechna miminka po porodu, ať už císařským řezem, nebo spontánně. Zejména jsou ale určena pro novorozence se zhoršenou poporodní adaptací či zdravotními obtížemi těsně po porodu.

„Přestože k těmto situacím dochází na našem pracovišti výjimečně, je dobré být připraveni například i na situace, kdy je nutné miminko po porodu resuscitovat. V těchto případech pak velmi oceníme lůžko Panda, které má v sobě zabudovaný resuscitační modul, kyslík, odsávačku a celou řadu dalších technologických vychytávek, které umožňují efektivní resuscitaci,“ vysvětluje primářka Šigutová.

V prostějovské nemocnici přišlo v roce 2021 na svět celkem 740 dětí. Porodnice Nemocnice AGEL Prostějov nabízí budoucím maminkám tři samostatné uzavřené klimatizované porodní boxy, které poskytují rodičce i jejímu partnerovi maximální soukromí. Součástí těchto boxů je kromě speciálních polohovacích lůžek také porodní vana, rehabilitační balony, žíněnky, sprcha, křeslo a rádio s hudebním přehrávačem.