S těmi, kteří přežili hrůzy nacismu, se ve středu 19. října setkal hejtman Olomouckého kraje Josef Suchánek. Společně s náměstky Daliborem Horákem a Ivo Slavotínkem předal lidem, kteří byli za druhé světové války vězněni v koncentračních táborech, příspěvek na nákup léků a zdravotních pomůcek.

„Na občany kraje, kteří byli přímo vystaveni zvěrstvům nacistického režimu, se často zapomíná. Chceme posilovat národní hrdost a lidskou důstojnost, proto rádi pokračujeme v tradici těchto přátelských setkání, kde se s bývalými vězni a jejich rodinnými příslušníky sejdeme a popovídáme si o tom, čím museli projít. Dárek v podobě příspěvku na léky jim těžké vzpomínky nesmaže, ale snad jim pomůže zvládnout zdravotní problémy související s jejich věkem,“ uvedl hejtman Josef Suchánek.Členové Židovské obce a Českého svazu bojovníků za svobodu mohou dárkové poukazy využít k nákupu zdravotních pomůcek, léků nebo třeba vitamínových doplňků.

„V našem kraji stále žijí lidé, kteří se za války museli skrývat před nacisty, nebo prošli koncentračními tábory. Snažíme se s nimi udržovat kontakt, abychom věděli, čím jim můžeme alespoň drobně pomoci,“ dodal náměstek hejtmana pro oblast zdravotnictví Dalibor Horák.