Prostějov zachová stávající budovu Kulturního a společenského centra ve středu města. Objekt čeká velká rekonstrukce, jejíž náklady se odhadují na 190 milionů korun. Kdyby šel k zemi a na jeho místě vyrostl nový dům, bude to stát minimálně trojnásobek.

Novinářům to včera sdělil náměstek prostějovského primátora Jiří Rozehnal. „Celý dům se musí předělat, aby vytvářel důstojné a funkční prostředí pro pořádání akcí,“ říká náměstek Rozehnal. Práce potrvají minimálně rok a půl.Práce na KASCu umožní konec soudního sporu o nemovitosti v této oblasti. Soud nedávno rozhodl, že příslušná smlouva se společností Manthellan je neplatná. Město tak získá prostor i pro řešení dalších ploch v okolí včetně parkoviště na místě bývalé sodovkárny. Radnice nechá připravit architektonickou a urbanistickou soutěž, která bude celé území řešit komplexně. Cílem je kromě důstojného okolí KASCa získat také více parkovacích míst a opravit prostory tržnice.

„V celé přípravě dostanou slovo nejen odborníci, ale samozřejmě také naši občané. Cílem bude najít takovou podobu, která bude důstojná pro 21. století,“ uvedl primátor František Jura. Ten také dodal, že město v návaznosti na rozsudek soudu vyzvalo společnost Manthellan, aby vyklidila plochy, které dosud využívá.