Multifunkční areál javoříčské školy nabídne v sobotu 5. září 2020 netradiční program. U příležitosti letošního 75. výročí od konce 2. světové války a vypálení obce Javoříčko nacisty se zde od 19 hodin uskuteční symbolický open air koncert vážné hudby a návštěvníci budou mít během večera a odpoledních hodin příležitost zhlédnout javoříčskou expozici mimo tradiční otvírací dobu v podvečerní atmosféře.

Cílem organizátorů je současně využít večera jako příležitosti k prezentaci institucí a organizací, které se historicky věnovaly a věnují i dnes péči o válečné veterány.„Snahou organizátorů projektu je připomenout touto cestou letošní výročí odkazující na jedné straně konec jednoho z nejhorších válečných konfliktů v dějinách a na druhé straně také na tragický zlom, který nastal před 75 lety v osudu Javoříčka,“ uvádí za Iniciativu Ivo Heger.

Celý program je otevřen zdarma široké veřejnosti. „Chceme požádat všechny návštěvníky, aby důsledně respektovaly veškerá platná nařízení a doporučení v souvislosti s aktuálními epidemiologickými opatřeními,“ doplňuje Ivo Heger.

Projekt se koná za finanční podpory Olomouckého kraje.